Będą opryski na komary i kleszcze.

Zaczną się już w najbliższych tygodniach. Trwać będą do połowy czerwca, o ile pozwoli na to pogoda. Aby powiodły się potrzeba kilku następujących po sobie bezdeszczowych nocy.

- Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas bardzo ważne, stąd zdecydowaliśmy się na opryski w aż jedenastu lokalizacjach miasta. Prawie połowa terenów Katowic to tereny zielone. Lokalizacje obejmujące opryski to parki i skwery, z których korzystamy w drodze do pracy, na zakupy - wtedy bardzo często zapominamy o zabezpieczeniu się przed insektami i stajemy się ich ofiarami – informuje Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Opryski zostaną przeprowadzone w parkach: Budnioka, Zadole, Giszowieckim, Powstańców Śląskich
i Kościuszki, a także na placach: Wolności, Rady Europy, Hlonda, Gwarków. Muchowiec i cały Katowicki Park Leśny to obszar zbyt rozległy, by opryski były skuteczne. Jednak tam środki przeciwko kleszczom oraz komarom również zostaną użyte - w rejonie powstającej ścieżki edukacyjnej.

Pamiętajmy, że kleszcze występują nie tylko w parkach czy na skwerach. Bytują również w trawnikach. Dlatego wracając ze spaceru zawsze warto sprawdzić, czy nie złapaliśmy któregoś z nich. W sklepach dostępne są niedrogie preparaty, skutecznie przed nimi chroniące.

O zagrożeniu zdrowotnym i o tym czy można zbadać kleszcza nosicielstwo groźnych dla nas chorób - w osobnej publikacji.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.