Jeden z kierowców parkujących na trawniku: "Naprawdę dbam o przyrodę". Przez wszystkie trzy dni Europejskiego Kongresu Gospodarczego niektórzy kierowcy parkowali gdzie popadnie, niszcząc chodniki i roślinność w Strefie Kultury. - I co mnie to obchodzi - tak nam odpowiedział ochroniarz pytany o auta rozjeżdżające trawniki.

W pierwszym dniu EKG niektóre samochody w pobliżu NOSPR i Międzynarodowego Centrum Kongresowego parkowały na chodnikach, przejściach dla pieszych i trawnikach. Opublikowaliśmy zdjęcia.

W drugim dniu EKG znowu się to powtórzyło. Straż miejska nie reagowała, policja również.

I wczoraj również było to samo. Pana, który wsiadał do limuzyny marki Renault, zapytaliśmy dlaczego zaparkował na trawniku (zdjęcie poniżej).

- Tak jakoś wyszło - odparł. Następnie zastanowił się i dodał: - Wie pan, ja naprawdę dbam o przyrodę. Mam 6 hektarów ziemi.

Na zdjęciu powyżej widzimy samochód, który w innym miejscu wjechał na trawnik. Już bliżej gmachu MCK po prostu trawnika nie było. Po przeciwnej stronie ulicy stał ochroniarz, pilnujący podjazdu bezpośrednio pod wejście do MCK. Rozmowa z nim była kuriozalna. Kompletnie nie rozumiał, że kierowcy nie powinni rozjeżdżać roślinności.

- Czy ktoś reaguje na to, jak tu parkują niektórzy kierowcy? - po prostu chcieliśmy wiedzieć, czy straż miejska lub policja reagowała. Po dłuższym tłumaczeniu pojął, że chodzi o to, iż kierowcy rozjeżdżają Strefę Kultury.

- A co mnie to obchodzi - podsumował.

Klepiska naprzeciwko parkingu przy NOSPR pilnowało kilku ludzi w kamizelkach odblaskowych. Mało kto tam parkował, gdyż kasowali za wjazd aż 20 zł. Ale naprzeciwko - na parkingu NOSPR - i wczoraj, i dziś, były miejsca wolne. To dlatego, że panowała tam spora rotacja. Pilnujący go ochroniarze wyjaśnili, że wpuszczają każdego, kto dysponował identyfikatorem EKG. Mieli go zarówno kierowca luksusowego audi, jak i ten z forda. No ale, jak się dowiedzieliśmy od jednego z nich, tak jakoś wyszło.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.