Na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo ludzi.

Niedawno pisaliśmy o serii wypadków w dopiero co uruchomionym aquaparku w Tychach. Głównym podejrzanym jest zjeżdżalnia - najprawdopodobniej skonstruowana lub wykonana wadliwie. Jest niebezpieczna.

Dlatego nie ma co zżymać się na opóźnienie w budowie basenów w Katowicach. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Analiza gruntów wykazała konieczność podjęcia dodatkowych prac.

Przed podjęciem decyzji o lokalizacji basenów Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Katowice zlecił wykonanie wstępnych badań gruntu. Przed rozpoczęciem robót związanych z posadowieniem obiektu wykonano serie odwiertów. Dla inwestycji przy ul. Hallera było to 10 otworów do 50 m, przy ul. Kościuszki – także 10 otworów do 50 m, natomiast przy ul. Wczasowej - 15 otworów do 60 m.

Tak głębokie odwierty wykazały konieczność wykonania dodatkowych prac w przypadku basenów przy ul. Kościuszki i Wczasowej. Prace te będą miały wpływ na termin zakończenia budowy.

W przypadku basenów przy ul. Hallera i Kościuszki, realizowanych przez tego samego wykonawcę, opóźnienie prac może sięgnąć 5 miesięcy. Zakłada się, że ich budowa zakończy się we wrześniu 2019 r. Basen przy ul. Wczasowej też może być gotowy później niż zkładano. Tam przygotowywane są aż 194 odwierty.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. UM Katowice.