"Parkowanie w Strefie Kultury będzie płatne" - pisze jedna z lokalnych gazet. Sprawdziliśmy to w magistracie.

Jedna z lokalnych gazet napisała, że parkingi w Strefie Kultury będą płatne.

Na razie jest to jedno z niewielu miejsc w śródmieściu, gdzie parkować ciągle można nieodpłatnie. Stąd też parkingi przy NOSPR i przy Muzeum Śląskim bywają szczelnie wypełnione samochodami w dni robocze. Sami też często poszukujemy miejsca do zaparkowanie właśnie na obu tych parkingach.

Gazeta powołała się na Macieja Biskupskiego, przewodniczącego komisji transportu Rady Miasta Katowice. Pan radny zwraca uwagę na ogromną licznę wykroczeń, do których dochodzi podczas imprez w Strefie Kultury. Wówczas kierowcy nagminnie uprawiają samowolkę i parkują gdzie się da, dewastując tę część miasta. Pan radny uważa, że nie uciekniemy od włączenia Strefy Kultury do strefy płatnego parkowania. Jego zdaniem nie stanie się to jednak wcześniej niż wówczas, gdy wszystkie centra przesiadkowe będą wybudowane - czyli w 2020 r.

Jak przekazało nam Biuro Prasowe katowickiego magistratu, sprawa nie jest tak oczywista:

"Jedynym konkretem, który ma jakiś związek z tematem, może być to, że w Katowicach budowane są tzw. centra przesiadkowe. Na Komisji Transportu RM Katowice była już omawiana taka kwestia, że do rozmowy o ewentualności utworzenia strefy płatnego parkowania w Strefie Kultury, radni chcą powrócić dopiero po zakończeniu budowy tychże centrów. Oczywiście za wcześnie nawet rozważać, czy będą na tak, czy na nie. Póki co Miasto również nie zajmuje stanowiska w tej sprawie, czyli parking pozostaje bezpłatny, i żadnej szybkiej zmiany tego stanu nie można się spodziewać".​

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.