Wysokie temperatury doprowadziły do wypadku tramwaju w Katowicach. Jeden z pasażerów z obrażeniami trafił do szpitala.

Tramwaj linii 16 wczoraj około godz. 13.00 wypadł z szyn na pętli Słonecznej w Katowicach. Jego przednia oś nagle znalazła się poza torowiskiem.

W tym czasie w tramwaju znajdowali się pasażerowie. Jednej z osób jadących tramwajem trzeba było na miejscu zdarzenia udzielić pomocy medycznej. Następnie przewieziono ją do szpitala.

Jak się okazało zawinił upał. Wysokie temperatury doprowadziły do odkształcenia się szyn. Wynikiem ich odkształcenia było właśnie wykolejenie się tramwaju.

Dodajmy, że dziś wypadek miał kolejny tramwaj w Katowicach. Tym razem jednak nie miało to związku z upałem. Tramwaj jadący wzdłuż ul. Gliwickiej, na skrzyżowaniu ulic Brackiej, Gliwickiej i DTŚ zderzył się z samochodem osobowym.

Tu również doszło do wykolejenia się pojazdu szynowego, lecz żaden z pasażerów nie ucierpiał. Bez obrażeń wyszły z tego wypadku osoby jadące samochodem. Natomiast przez długi czas na ul. Bocheńskiego występowały utrudnienia w przejeździe.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Policja Śląska.