PKP wróciła do planów budowy połączenia kolejowego Katowic z Pyrzowicami. Wybrano wariant "żółwia".

Kilka lat temu PKP poinformowała o budowie połączenia kolejowego Katowic z lotniskiem w Pyrzowicach. Kilka miesięcy temu z kolei przekazała, że jednak z projektu się wycofuje. Przyczyną było odrzucenie przez instytucje unijne wniosku o setki miliony złotych, konieczne do tego, by sfinansować inwestycję.

PKP odwołała się i to odwołanie poskutkowało. Koleje otrzymają blisko pół miliarda złotych. Przebudują i zmodernizują istniejące szlaki kolejowe. Pociąg ma jechać z Katowic do Pyrzowic po ogromnej pętli - przez Bytom, Tarnowskie Góry i Miasteczko Śląskie po torach, które w wielu miejscach już istnieją, ale są w fatalnym stanie.

Nie wiadomo czy z wiadomości o budowie tego połączenia cieszyć się, czy trapić. Zaprzepaści to bowiem szansę na budowę szybkiego połączenia kolejowego stolicy woj. śląskiego z Pyrzowicami. Pociągi jadące planowaną trasą z Katowic na lotnisko będą jechały dłużej niż autobusy.

Podróż pociągiem z Katowic do Pyrzowic zaplanowaną przez PKP trasą ma trwać 90 minut. Podróż linią Katowice Lotnisko, obsługiwaną przez katowicki PKM, trwa 50 minut. Dojeżdża się prosto pod terminal.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. PKP - Materiały dla Mediów.