Plac budowy wymusza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Dotyczą aż kilkunastu linii autobusowych.

Od 7 lipca (sobota) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych nr: 18, 30, 44, 66, 70, 74, 76, 76N, 77, 77N, 149, 600 i 931.

Autobusy linii nr: 18, 44, 66, 74, 931, które kończą i rozpoczynają obecnie kursy na przystanku „Zawodzie Pętla”, będą kursować do przystanku „Zawodzie Zajezdnia”, po czym zawrócą na terenie zajezdni autobusowej. W kierunku przeciwnym autobusy rozpoczną swoją relację od tymczasowego przystanku autobusowego zlokalizowanego na ul. Krakowskiej (zaraz za wyjazdem z zajezdni autobusowej).

Ul. Krakowska, począwszy od skrzyżowania z ul. Łączną do skrzyżowania z ul. Obrońców Westerplatte, będzie ulicą dwukierunkową dla autobusowej komunikacji publicznej.

Autobusy linii nr: 30, 70, 76, 76N, 77, 77N i 149, które przelotowo dokonują przejazdu do centrum Katowic, zostaną skierowane do dwukierunkowych przejazdów ul. Krakowską z dodatkową obsługą przystanku autobusowego „Zawodzie Zajezdnia”.

Autobusy linii nr 600 zakończą kursy na przystanku „Osiedle Kukuczki Podhalańska”.

Ponadto nastąpi całkowite wyłączenie z obsługi komunikacyjnej przystanku „Zawodzie Pętla”, zarówno dla komunikacji autobusowej, jak i tramwajowej.

Zmiany wynikają z rozpoczęcia kolejnych prac przy budowie Centrum Przesiadkowego Zawodzie.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.