Te zmiany magistrat określa mianem "rewolucji transportowej".

Kolejne zmiany związane z budową:
a) centrum przesiadkowego Zawodzie,
b) nowego dworca dla autobusów dalekobieżnych przy ul. Sądowej.

Rozpoczyna się umacnianie podłoży oraz budowa kanalizacji i nowych dróg na Zawodziu. Konieczne zwężenie ulic 1 Maja i Krakowskiej.

- Zawężenie ulic na wysokości budowanego centrum przesiadkowego Zawodzie wprowadzone zostanie w nocy z 6 na 7 czerwca. Ruch na tych ulicach poprowadzony będzie jednym pasem w każdym kierunku jazdy – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. Dodaje także, że zmianie ulegnie lokalizacja przystanków. – Przystanki zostają przeniesione w rejon zajezdni i będą w tym miejscu ulokowane do zakończenia inwestycji - informuje pani rzecznik.

Kolejna zmiana związana jest z placem budowy przy ul. Sądowej.

- W poniedziałek 9 lipca z ruchu zostanie wyłączona ul. Sądowa i ul. Jana III Sobieskiego na wysokości inwestycji. Wyłączenie z ruchu w tym miejscu będzie obowiązywało do 15 września – przekazuje Ewa Lipka. – Dla samochodów w tym czasie będzie obowiązywał objazd ul. Gliwicką i Geppert – Mayer. Natomiast autobusy obsługujące przystanek „Katowice Plac Wolności”, jadące w kierunku podziemnego dworca autobusowego oraz ul. Mikołowskiej będą kierowane ulicami: 3-Maja i Słowackiego.

Przypomnijmy, że w Katowicach obecnie trwa budowa czterech centrów przesiadkowych. Pierwszy powstanie w Ligocie, tutaj prace już są zaawansowane, a pierwsi podróżni będą mogli z niego skorzystać jeszcze w tym roku. W przypadku węzła w Brynowie – trwają prace przygotowawcze.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Źródło: UM Katowice. Fot. Wikimedia.