Jest wstępna zgoda na pierwszy odcinkowy pomiar prędkości w Katowicach.

Ostateczną decyzję podejmie Generalny Inspektor Transportu Drogowego. Wstępna zgoda już jest. Pierwszym miejscem, gdzie ustawione zostaną urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości będzie najprawdopodobniej Drogowa Trasa Średnicowa, a ściślej rzecz biorąc jej fragment pomiędzy estakadą a granicą z Chorzowem.

Przypomnijmy. 16 września 2017 r. kierowca bmw pędził tą drogą z dużo większą prędkością niż powinien. Nie zapanował nad samochodem. Auto uderzyło w dwa inne samochody, uderzając je tak mocno, że wypadły z DTŚ i spadły na dogę dojazdową do parkingów hipermarketu Auchan. Zginęła wówczas kobieta, jadąca volvo.

Do wypadków na tym odcinku DTŚ dochodziło bardzo często. Mało który kierowca stosował się do ograniczenia do 100 km/h. Od niedawna są tam znaki ograniczające maksymalną prędkość pomiędzy granicą Chorzowa a estakadą nad Bracką do 80 km/h (i do 70 km/h). Wielu kierowców stosuje się do nich, lecz nie wszyscy.

Jednak ze statystyk wypadków wynika, że to nie ta droga jest najbardziej niebezpieczna w Katowicach. Wyprzedzają ją ekspresówka prowadząca do Sosnowca i dwupasmówka w kierunku Tychów. Obie w swoich kategoriach zajęły niechlubne - pierwsze miejsca - w rankngu najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację iinnym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: jeden z wypadków na wspomnianym odcinku DTŚ. Fot. Informacje Drogowe - Śląsk i Okolice.