Kilkadziesiąt nowych tramwajów będzie jeździć po Katowicach. Są naprawdę dłuuuuugie.

W piątek Tramwaje Śląskie podpisały umowę z bydgoską Pesą na zakup co najmniej 35 wieloczłonowych tramwajów. Wiele z nich jeździć ma po Katowicach. Inne po pozostałych miastach Metropolii Katowickiej.

Zamówienie dotyczy 8 tramwajów o długości około 32 metrów oraz 27 o długości około 25 metrów. Być może zakupionych zostanie jeszcze 5 krótszych tramwajów.

Zarówno te długie, jak i krótsze mają być bardzo dobrze wyposażone. Będą klimatyzowane. Wewnątrz mają posiadać gniazda usb dostępne dla pasażerów, moduły wi-fi, udogodnienia dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Większość z nich będą to pojazdy niskopodłogowe.

Pierwszy z zakupionych w piątek tramwajów trafić ma do nas w 2019 r. Na koniec zauważmy, że biorąc pod uwagę wi-fi, tramwaje te (podobnie jak jeżdżące po Katowicach autobusy) będą bardziej nowoczesne niż zakupione przez PKP pendolino. W pociągach tych wi-fi do dziś nie ma, a na większości trasy pomiędzy Katowicami a Warszawą telefony komórkowe nie działają ze względu na brak zasięgu.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. Pesa.