Odtwarzamy, co zniszczyło PKP. Katowice będą miały nowe (stare) połączenie kolejowe.

Choć niektórzy z nich są zbyt daleko, pragną zbliżyć się do Metropolii Katowickiej. Sześć śląskich miast i jedna gmina wiejska podpisały w tej sprawie wspólny list intencyjny.

Chodzi o Jastrzębie-Zdrój, Czerwionkę-Leszczyny, Mikołów, Orzesze, Łaziska Górne, Żory i Pawłowice. Samorządy tych miejscowości wzywają do odtworzenia linii kolejowej łączącej kiedyś Jastrzębie-Zdrój z Katowicami. Linia została zlikwidowana przez PKP.

Liderem przedsięwzięcia jest Jastrzębie-Zdrój. Jak napisano w liście intencyjnym, połączenie kolejowe z Katowicami dla tych miejscowości ma znaczenie gospodarcze, społeczne i kulturowe.

Projekt popiera śląski samorząd wojewódzki, który decyduje o rozdziale środków unijnych. To daje gwarancję, że linia kolejowa powstanie. Gdybyśmy mieli liczyć na PKP to niestety nie byłoby to takie pewne. Czego dowodzi polityka PKP wobec Katowic (linki do wybranych tekstów na ten temat poniżej).

Schody wstydu
http://katowicedzis.pl/index.php/nasze-sprawy/1247-schody-wstydu 

Kto w PKP nie lubi Katowic? Tylko kilka miesięcy i aż tyle działań niekorzystnych dla naszego miasta!
http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/1206-najlepiej-niech-zamkna-dworzec 

Kolejna przykra informacja. Nie będzie szybkiej drogi kolejowej z Katowic do Pyrzowic, ponieważ PKP PLK wolą wydać 360 mln. zł na tory do przewozu towarów.
http://katowicedzis.pl/index.php/na-drogach/1001-licza-sie-ladunki-nie-ludzie 

Skandaliczna decyzja. Program dla Śląska omija Katowice.
http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/998-tu-ma-byc-obskurnie 

PKP PLK wycofały się z planów budowy torów kolei metropolitalnej w Katowicach. Chcą wydać pieniądze gdzie indziej. Apel Metropolii w tej sprawie.
http://katowicedzis.pl/index.php/na-drogach/572-nowoczesne-pociagi-bez-torow 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.