Tragedia w Tychach. Kierowca samochodu dostawczego gwałtownie cofnął, z taką siłą uderzając w przechodzącą kobietę, że zginęła na miejscu. Świadkowie poszukiwani.

Do tej tragedii dojść nie powinno. Wypadek miał miejsce wczoraj około godz. 11.00 w Tychach na ul. Cichej. 21-letni kierowca dostawczego peugeota boxer podczas cofania potrącił 82-letnią kobietę. Piesza zmarła na miejscu.

Tu warto przypomnieć, że manewr cofania jest jednym z najbardziej niebezpiecznych. Do podobnych tragedii dochodziło również w Katowicach. Najgłośniejsza taka sprawa miała miejsce w 2014 r., gdyż wówczas wypadek spowodował policyjny radiowóz.

Policjanci wieźli radiowozem mężczyznę, który twierdził, że został okradziony. W pewnym momencie człowiek krzyknął, że na chodniku widzi sprawcę kradzieży. Policjant kierujący radiowozem zahamował. Szybko zaczął cofać i wtedy uderzył w przechodzącą po pasach kobietę.

Pieszą próbowali ratować najpierw policjanci, następnie ratownicy pogotowia ratunkowego. Niestety, jej obrażenia były zbyt poważne. Zmarła.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. Policja Tychy.