Ośmioletnia dziewczynka przetransportowana śmigłowcem ratowniczym do szpitala dziecięcego w Ligocie. Jest jedną z ofiar zderzenia dwóch autobusów miejskich w Będzinie. Kilkunastu pozostałych rannych rozwiezionych do szpitali trzech innych miast regionu.

Do wypadku doszło przed godz. 10.00 na ul. Wolności. Zderzyły się ze sobą autobusy linii 721 i 125. Sam wypadek miał dziwny przebieg. Jeden z autobusów stał na przystaku. Wówczas w jego tył uderzył drugi autobus.

W wyniku tego wypadku obrażeń doznało aż 17 osób. Najciężej ranni trafili do szpitali w Będzinie, Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu. Po ośmioletnią dziewczynkę przyleciał helikotper Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dziewczynka trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w katowickiej Ligocie.

Okoliczności wypadku bada policja. Wiadomo, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Najważniejsze, że życie żadnej z rannych osób nie jest zagrożone.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. Policja Będzin.