Leo Express gotów do jazdy. Ma jeździć z Katowic.

Dziś pociągami Leo Expres możemy jechać dopiero po przekroczeniu polsko-czeskiej granicy. Z Katowic Leo Express pasażerów wozi autokarami i busami. Spółka ogłosiła wczoraj, że jej pierwsze pociągi mają wyruszyć na polskie tory jeszcze w tym kwartale.

Prywatny czeski przewoźnik od dłuższego już czasu walczy o to, by jego pociągi mogły jeździć po Polsce. Na początek chce wozić pasażerów z Katowic i z Krakowa do Pragi.

Połączenie Kraków-Katowice-Praga miało funkcjonować już w ubiegłym roku. Wielokrotnie jednak czeski przewoźnik musiał przesuwać termin uruchomienia połączenia kolejowego w Polsce ze względu na zastrzeżenia Urzędu Transportu Kolejowego. UTK twierdził, że pociągi Leo Express nie są dostosowane do polskich przepisów.

Jak poinformował Peter Jančovič, dyrektor zarządzający Leo Express, firma wypełniła już wszelkie zalecenia UTK i złożyła komplet dokumentów.

Pociągi stadler flirt, którymi dysponuje Leo Express mają 6 lat. Ich dostosowanie do zaleceń UTK trwało 1,5 roku. Dodajmy, że tych samych pociągów używa również PKP. Są one wolniejsze niż pendolino, lecz równie wygodne. 

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. Leo Express, WL.