Impreza zapowiada się bardzo ciekawie. Ma to być festiwal buntu.

Śląskie Zakłady Sztuki, zespół WIANO oraz Muzeum Miejskie w Tychach za naszym pośrednictwem pragną zaprosić wszystkich katowiczan na WIANO Festiwal - Tychy 2018 r.

Jak napisali organizatorzy w przekazanej nam informacji: "Motywem przewodnim trzeciej edycji naszego muzycznego wydarzenia są pieśni buntu. Wystąpią dla was zespoły R.U.T.A. i Hańba!"

Festiwal naprawdę zapowiada się bardzo ciekawie.

"Projekt R.U.T.A. powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego - założyciela i muzyka Kapeli ze Wsi Warszawa. Opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzysku.

Do ich wykonania zaproszona została czołówka wokalistów polskiego zaangażowanego rocka: Paweł "Guma" Gumola (Moskwa), Robert "Robal" Matera (Dezerter), Nika (Post Regiment) oraz Hubert "Spięty" Dobaczewski (Lao Che). Muzyka wykonywana jest na instrumentach akustycznych: lirze korbowej, fidelach płockich, suce biłgorajskiej, sazach, tradycyjnych barabanach, bębnach obręczowych, kontrabasie i pile przez plejadę osobistości muzyki folk".

"Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa „Hańba!” jest muzyczno-literacką fikcją udowadniającą, że punk rock nie powstał na Wyspach Brytyjskich w hałaśliwych latach 70., lecz stworzono go w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej.

Czterech krakowskich muzyków przy pomocy podwórkowego instrumentarium (banjo, bęben, akordeon, tuba) oraz wsparciu międzywojennych poetów (Tuwima, Brzechwy, Broniewskiego) wciela się w wykreowane postacie i łączy muzyczne inspiracje (punkowe, folkowe, klezmerskie), aby stworzyć własną opowieść o tym najbardziej „literackim” okresie w historii Polski".

WIANO Festiwal – Tychy 2018. 25 sierpnia od 15.00 do 19.00. Pasaż Kultury Andromeda, plac Baczyńskiego 2, Tychy. Bilety w cenie 20 zł.

Więcej o tym interesującym festiwalu:
https://www.facebook.com/events/2254581314761745/ 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. R.U.T.A. - podczas występu w Cieszynie.