Jutro początek jednego z najlepszych festiwali na świecie.

Zaczyna się wielokrotnie nagradzany, jeden z ważniejszych w Europie festiwali muzyki alternatywnej. XIII OFF Festival Katowice rozpocznie się 3 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów. Muzyka prezentowana w ciągu trzech dni festiwalowych jak co roku przyciągnie tysiące fanów – nie tylko z Polski.

O wysokim poziomie imprezy niech świadczy, to, że zagraniczne media, np. „The Guardian” czy „The Telegraph” doceniły katowicki festiwal, wymieniając go wśród najlepszych festiwali muzycznych w Europie. TIME dał festiwalowi takie samo wyróżnienie, ale w skali świata.

Pitchfork, popularny serwis internetowy, niekwestionowany autorytet w świecie muzyki, umieścił OFF-a na liście 20 najważniejszych letnich festiwali na świecie w 2012 r., a rok później ponownie wymienił OFF-a w przewodniku po najciekawszych letnich imprezach muzycznych.

W tym roku również nie zabraknie wielu ciekawych artystów. Ich lista jest bardzo długa. Organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji takich jak Piaskoffnica, która jest miejscem zabawy i wypoczynku dla najmłodszych, czy też Kawiarnia Literacka, której kuratorką jest Sylwia Chutnik.

Na czas trwania festiwalu uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa. Autobusy kursować będą z centrum do przystanku tymczasowego przy ul. Lotnisko. Dodatkowo funkcjonować będzie tymczasowa stacja rowerowa przy skrzyżowaniu ul. Francuskiej i Lotnisko.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. Piotr Drabik. Wikimedia, Flickr. Tekst: źródło UM Katowice.