To wyjątkowe wydarzenie i wyjątkowi muzycy. Ich koncert na Śląsku jest częścią europejskiego tournee, dlatego miło, że akurat do nas wybierają się ludzie również z innych krajów.

9 lipca, czyli w najbliższy poniedziałek, na Stadionie Śląskim zagra kultowa grupa rockowa Guns N' Roses. 3 czerwca zagrali w Berlinie. Ich trasa koncertowa obejmuje także Danię, Wielką Brytanię, Francję, Włochy, Belgię, Hiszpanię, Holandię, Norwegię, Szwecję, Rosję czy Estonię.

Miło, że wielu Węgrów, Czechów czy Austriaków na ich koncert wybiera się właśnie na Śląsk. Od Petera z Budapesztu dostaliśmy korespondencję z pytaniami, jakie miejsca warto byłoby odwiedzić w Katowicach, gdzie można miło spędzić czas. Podaliśmy kilka swoich typów.

Koncert rozpocznie się o 16.30. Być może jest to ważna informacja nie tylko dla tych, którzy wybierają się na to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, lecz również dla mieszkańców Tysiąclecia i nie tylko.

KZK GOP uruchamia dodatkowe kursy autobusów i tramwajów:

"Komunikacja tramwajowa

Uruchomiona zostanie linia nr 0, która będzie kursować na trasie: „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski” (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego) obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej. Do skorzystania z linii szczególnie zachęcamy kierowców, którzy zamierzają zaparkować samochód z dala od samej imprezy, np. w centrum Katowic, w rejonie NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center lub przy Śląskim Wesołym Miasteczku Legendia.

Ponadto dla linii nr: 6, 11 i 19 zostaną uruchomione dodatkowe kursy, a po koncercie, na pętli przy Stadionie Śląskim zostaną podstawione dodatkowe tramwaje, które ułatwią powrót uczestnikom koncertu w kierunku Katowic.

Komunikacja autobusowa

Linie nr: 820, 830 i 840 od godz. 16:00 dnia 9 lipca do godz. 01:00 dnia 10 lipca będą dodatkowo obsługiwać przystanek „Chorzów AKS”. Ponadto częstotliwość kursowania linii zostanie zwiększona.

Dla linii nr 808 i 811 zostaną uruchomione dodatkowe kursy, które umożliwią dojazd oraz powrót po zakończonym koncercie do Sosnowca i Dąbrowy Górniczej (odjazdy z centrum Katowic, przystanek „Katowice Piotra Skargi”, stanowisko nr 2).

Dla linii nr: 7, 7N, 23, 109, 673 i 674 dokonujących przejazdu z centrum Katowic do Osiedla Tysiąclecia zostanie wprowadzona trasa objazdowa. Autobusy po obsłudze przystanku „Dąb Kościół” (tymczasowe stanowisko, usytuowane ok. 80 m wcześniej niż stała lokalizacja) pojadą ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na przystanku >>Osiedle Tysiąclecia ZOO<<".

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: Guns N 'Roses Boeing 757-200 (9H-AVM) na międzynarodowym lotnisku Salgado Filho. Rafael Luiz Canossa, Wikimedia.