Ogromne zmiany w funkcjonowaniu nie tylko komunikacji autobusowej i tramwajowej, lecz również samochodowej (szereg ulic zamkniętych dla ruchu kołowego) w Katowicach. Na czas tej wspaniałej imprezy.

To będzie wielkie wydarzenie nie tylko dla biegaczy. Faktem jest, że Wizz Air Katowice Half Marathon to największa impreza biegowa w regionie. Jej organizatorzy uznali Katowice za "serce Śląska" (patrz zdjęcie - takie koszulki dostaną wszyscy uczestnicy biegu). Katowice - sercem Śląska! To wielkie wyróżnienie. Możemy być z tego dumni.

10 czerwca ulicami Katowic pobiegną biegacze. W tym dniu odbędzie się 1st Wizz Air Katowice Half Marathon. Bieg uliczny wymagać będzie wyłączenia z ruchu kołowego części ulic w śródmieściu. Dlatego odbędzie się on w niedzielę. Półmaratonowi towarzyszyć będą: bieg dla dzieci, bieg sztafetowy oraz nordic walking. Więcej informacji w linku poniżej:
https://halfmarathonkce.pl/ 

Tu natomiast chcieliśmy pokazać, jak ma wyglądać trasa biegu. Jakie ulice będą zamknięte dla ruchu samochodowego. I to, w jaki sposób będzie funkcjonowała komunikacja miejska.

Zacznijmy od komunikacji miejskiej. Autobusy ponad 20 linii będą jeździły objazdami. Wiele tramwajów pojedzie innymi trasami. W jednym wypadku tramwaje zostaną zastąpione przez autobusy. Zmian jest bardzo dużo. Dokładnie są one wyszczególnione w linku:
http://www.kzkgop.com.pl/news/p-1-katowice-zmiany-w-komunikacji-miejskiej-na-czas-wizz-air-katowice-half-marathon4918.html 

Trasa biegu robi wielkie wrażenie. U nas miniaturki (patrz poniżej). Pod miniaturkami zamieszczamy link do pliku pdf z obiema mapami. Kto chce może je stamtąd ściągnąć i powiększyć.

Mapy trasy:
https://halfmarathonkce.pl/wp-content/uploads/2018/04/wizz_mapy_pl.pdf 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.