Ten piękny i rzadki w dzisiejszych czasach gest zasługuje na uznanie.

To tytuł niezwykłego koncertu, który odbył się 4 czerwca w Arce Noego w Katowicach. Zagrała Orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach pod batutą Aleksandry Kruż, a tańczyli uczniowie Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej Arka Noego. Dodać musimy, że dzieci nie ćwiczyły razem.

Fundacja Arka Noego oraz Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tychach, zorganizowały koncert z okazji Dnia Dziecka pt. „Dzieci dla dzieci”.

Koncert był przygotowany dla niepełnosprawnych intelektualnie uczniów NSSP Arka Noego. Stanowił dla nich prezent od uzdolnionych, pełnosprawnych uczniów szkoły muzycznej, którzy oprócz potrzeby rozwijania talentu, widzą również potrzebę dzielenia się swoimi umiejętnościami i integracji z niepełnosprawnymi kolegami. Ten piękny i rzadki w dzisiejszych czasach gest zasługuje na uznanie.

W repertuarze orkiestry znalazły się: „Billie Jean” - Michaela Jacksona, Muzyka z filmu „Mario Bros” Koji Kondo, „Crazy in Love” Beyonce Knowles, „Chanson Triste” Piotra Czajkowskiego, „Taniec Niemiecki” Wolfganga Amadeusza Mozarta, oraz na finał muzyka z filmu „Różowa Pantera” Henrego Manciniego, którą dzieci z obu szkół wykonały wspólnie. Orkiestra grała, a Arka Noego tańczyła.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.