Najpiękniejszy budynek w Polsce znajduje się w Katowicach.

Trzy lata powstawała nowa siedziba Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Ale jak już powstała, to stała się kolejną perłą architektoniczną naszego miasta.

Bardzo cieszy, że budynki zachwycające kztałtem i harmonią powstają nie tylko w bezpośredniej bliskości Spodka. Choć to, co tam powstało robi wrażenie. A będzie jeszcze lepiej, gdy zostanie zrealizowany projekt monumentu poświęconego wywózce Ślązaków. Założenia projektowe zapierają dech w piersiach.

Wracając do najpiękniejszej bryły 2017 roku... Budowę gmachu przy ul. św. Pawła zakończono w ubiegłym roku. Budynek zachwyca. Starą fasadę otoczono nową bryłą. Wnętrze jest funkcjonalne i nowoczesne.

Budynek zdobył Grand Prix Stowarzyszenia Architektów Polskich. Wygrał konkurs na najpiękniejszy obiekt w Polsce, oddany w 2017 r.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. UŚ.