Cenny zabytek odkryty w Ligocie.

Przy ul. Bronisławy w Ligocie znajduje się niepozorny budynek, który z zewnątrz niczym się nie wyróżnia. A wewnątrz sensacja, której się nikt nie spodziewał.

Na szczęście Jacek Kuczyński, inspektor nadzoru w Dziale Technicznym Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, prywatnie jest pasjonatem historii sztuki. On to zachwycił się witrażem w oknie klatki schodowej wspomnianego domu. Następnie odkrył, że twórcą tego przepięknego dzieła sztuki był Fryderyk Romańczyk, wybitny artysta.

Witraż pochodzi z 1936 r. KZGM podjął decyzję o jego renowacji. Dodajmy, że na tej samej klatce schodowej zachowały się w dobrym stanie pięknie zdobione kręcone metalowe schody, prowadzące na dach oraz oryginalne przedwojenne balustrady na klatce schodowej.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.