Wielki sukces. Dwa kierunki na pierwszym miejscu w kraju, jeden na drugim a dwa na trzecim. Ogólnie na trzecim miejscu.

Katowice, ul. Krasińskiego. Pod tym adresem można zdobyć fantastyczne wykształcenie. Tradycyjnie najbardziej wiarygodne rankingi szkół - w tym np. liceów - wykonuje Fundacja Edukacyjna "Perspektywy". Tym razem porównała uczelnie techniczne.

Politechnika Śląska została uznana za trzecią techniczną uczelnię w Polsce. Wyprzedzają ją Politechnika Warszawska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Politechnika Śląska wyprzedziła te szkoły i wszystkie inne w kształceniu na następujących kierunkach: inżynieria środowiska (Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki) i logistyka (Wydział Organizacji i Zarządzania).

Na drugim miejscu w kraju znalazł się transport (Wydział Transportu). Na trzecim elektrotechnika (Wydział Elektryczny), a także biotechnologia (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki).

W Katowicach mieszczą się dwa wydziały Politechniki Śląskiej: Wydział Transportu i Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii.

**
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. Pixabay.