Przyjdzie sms: Nad Katowice nadciąga trąba powietrzna. Wypada powiedzieć, że lepiej późno niż wcale.

Właśnie ruszył pilotażowy program ostrzegania wiadomościami tekstowymi - wysyłanymi na telefony komórkowe - o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych i innych zagrożeniach.

Dziś poinformowano o podpisaniu umów pomiędzy przedstawicielami rządu a operatorami telefonii komórkowej o sms-owym systemie alarmowym. System ma zacząć funkcjonować pod koniec tego roku.

W przypadku sytuacji kryzysowej i zagrożenia życia ludzi dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa będzie zlecał operatorom telefonii komórkowej wysyłanie ostrzegawczych wiadomości tekstowych. System będzie działał na początku w 44 miastach.

Dobrze, że to rozwiązanie zacznie funkcjonować. Jak napisaliśmy - lepiej późno niż wcale. Taki system powinien powstać w momencie, gdy telefony komórkowe znalazły się w powszechnym użyciu.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Pixabay.