Już "800 Plus" a nie "500 Plus",choć tylko raz w roku. Jednocześnie rząd po cichu wprowadza nowe podatki.

Rząd postanowił. Rodzice każdego uczącego się dziecka raz w roku otrzymają dodatkowo 300 zł tzw. wyprawki szkolnej. Wnioski o przyznanie tych pieniędzy będzie można od początku lipca składać przez Internet, a później również w urzędach. Nazwa portalu, gdzie będzie można składać wnioski: Emp@tia.

Dodatkowa kasa przysługuje każdej rodzinie, w której są uczące się dzieci, jeśli te mają mniej niż 20 lat. Na dzieci niepełnosprawne pieniądze te można dostać, jeśli te nie ukończyły 24 roku życia.

Wyprawkowe można wydać w dowolny sposób. Z ustalonych zasad wynika, że pieniądze te nie będą przysługiwać rodzinom takim jak ta z ul. Szafirowej w Katowicach, gdzie doszło do potwornej tragedii. Matka - tonąca w długach - otruła swoją niepełnosprawną 31-letnią córkę, po czym sama się powiesiła. Dziecko zostało nieumiejętnie otrute, wybudziło się i przez szereg dni umierało w mękach:
http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/1300-byly-w-bezdennej-rozpaczy 

Boimy się tego rozdawnictwa pieniędzy, gdyż nie są to pieniądze premiera, czy poszczególnych ministrów, lecz pochodzą z podatków. A te rząd cichaczem podnosi. Najgorsze, że wprowadza się nowy podatek od paliw. To przecież oznacza, że podrożeje wszystko, co kupujemy.
http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/766-wszystko-podrozeje 

Planowana jest również opłata "ekologiczna" za wjazd samochodem do centrów miast. Dla wszystkich, którzy prowadzą samodzielną działalność gospodarczą znacząco wzrosły stawki ZUS. Gigantycznie wzrosły też stawki ubezpieczenia OC. Podobnie jak opłaty na rzecz ZUS, nie nazywają się podatkami, są jednak obowiązkowe (największy ubezpieczyciel jest własnością państwa). Nie zlikwidowano abonamentu rtv, a ponieważ większość go nie płaci, rząd dotuje TVP.

Jednocześnie nie wiadomo za bardzo, jaka jest sytuacja finansów naszego państwa. Przychylna rządowi "Rzeczpospolita" pisała w maju tak: "Według ekonomistów warto zastanowić się nad kondycją budżetu centralnego. Skoro na każde nowe zadanie poszukiwane jest nowe źródło finansowania, to znaczy, że w budżecie nie ma już przestrzeni na takie wydatki" .

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.