Zdjęcia, hasła, trasy przejazdów, najczęściej otwierane strony w Internecie... Bez zgody właścicieli telefonów komórkowych przekazywano znajdujące się w tych telefonach dane.

Szefowie Facebooka znowu na cenzurowanym. Wcześniej wyszło na jaw, że Facebook ukrył, iż dane wielu milionów ludzi wyciekły. Teraz okazało się coś jeszcze bardziej poważnego. Bez wiedzy i zgody użytkowników telefonów komórkowych Facebook przekazywał informacje o zawartości tych telefonów producentom urządzeń.

Kiedy instalujemy aplikację Facebook w telefonie, ta prosi nas o dostęp do wielu obszarów telefonu. Prawie wszyscy używający smartfonów mają w nich swoje prywatne zdjęcia. Z telefonów korzystamy nagrywając, filmując i fotografując, słuchając muzyki, surfując po Internecie, szukając adresów, włączając nawigowanie a także płacąc.

Nieznana jest liczba osób, których dane Facebook wyciągnął ze smartfonów i potajemnie przekazał. Jak ustalono przekazał je co najmniej 60 różnym firmom, m.in.: Microsoft, Samsung, Huawei, Lenovo, Apple, BlackBerry.

To więcej niż wpadka. Spodziewać się więc można kolejnej burzy wokół najbardziej popularnego na świecie i w Polsce serwisu społecznościowego.

Apple już zapowiada, że w oprogramowaniu telefonów wprowadzi zmiany umożliwiające użytkownikom iPhonów zablokowanie możliwości śledzenia ich przez Facebook, Google czy Instagram. A my doradzamy wchodzenie bezpośrednio na naszą stronę www. 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. Pixabay.