Najsmutniejszy z możliwych koniec akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka.

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała, że ratownicy odnaleźli ciało ostatniego z poszukiwanych górników w Ruchu Zofiówka.

Ciało górnika uwięzione było pod jedną z wielu konstrukcji w zniszczonym tąpnięciem chodniku H10. Ratownicy rozpoczną jego transport do podziemnej bazy, a następnie na powierzchnię. Operacja ta może potrwać klika godzin.

Akcja ratownicza w kopalni Zofiówka trwała od 5 maja. Była jedną z najtrudniejszych w historii polskiego górnictwa. Na poziomie 900 metrów pod ziemią doszło do potężnego wstrząsu o sile około 4 stopni Richtera.

W chwili wstrząsu pod ziemią pracowało kilkunastu górników. Pięciu zostało uwięzionych pod odłamkami skalnymi i elementami sprzętu górniczego. Nie przeżył żaden z nich.

Cześć ich pamięci.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. Piotr Sobczak. Mat. pras. JSW.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ciało ostatniej z ofiar katastrofy wydobyto już na powierzchnię. Uroczysty pogrzeb wkrótce.