Premier Mateusz Morawiecki w godzinach szczytu popołudniowego zawita do Katowic. Jak się sprawdzą służby?

Pytanie zasadne. Największe korki w Polsce są oczywiście w stolicy. Tam kierowcy nie mieli wyjścia i musieli przyzwyczaić się do przemykających ulicami kolumn rządowych limuzyn.

Próbkę tego samego, co w Warszawie, będziemy mieli w Katowicach. Dziś premier Mateusz Morawiecki zjawi się na Europejskim Kongresie Gospodarczym. To wizyta prestiżowa. Nie ma wyjścia - to także musimy zaakceptować. Jeśli chcemy, by Katowice liczyły się coraz bardziej i by tutaj również miały miejsce wydarzenia ważne dla Polski, dla Unii Europejskiej czy świata, musimy ścierpieć niedogodności z tym związane. Takie jak choćby czasowe zamknięcie parkingów w Strefie Kultury. Nie ma wyjścia.

Premier ma wystąpić na EKG o godz. 14.15. To oznacza, że w godzinach szczytu popołudniowego rządowa kolumna będzie się przemieszczać ulicami Katowic. Jak zwykle w przypadku najważniejszych osób w państwie ten przyjazd na EKG może się opóźnić, podobnie jak i wyjazd premiera z Katowic.

O planach dotyczących zamykania niektórych arterii w mieście nie ma informacji. Zapewne więc decyzje w tej sprawie będą podejmowane na bieżąco. My liczymy na to, że służby się zepną i przejazdy kolumny z premierem nie wywołają większych perturbacji. Niemniej lepiej się na nie przygotować.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. Kancelaria Premiera RP.