Skoki narciarskie na Stadionie Śląskim? TVP pytała o to marszałka województwa.

Kto by kilkanaście lat temu pomyślał, że Puchar Świata w Skokach Narciarskich może odbywać się na Śląsku? W Wiśle rozegrany został konkurs. Warunki super. Przy okazji dziennikarka TVP Sport zadała marszałkowi woj. śląskiego niezwykłe pytanie. O skoki narciarskie... na Śląskim.

- Kluczowym i jednym z najważniejszych miejsc dla polskiego sportu jest Stadion Śląski. Legenda wróciła - mówiła redaktorka.

- Jesteśmy bardzo dumni z naszego stadionu. Stadion Śląski wraca do gry i w przyszłym roku planujemy wypełnić go wspaniałymi sportowymi imprezami - odpowiedział marszałek Wojciech Saługa.

- A gdyby tak połączyć ten Stadion Śląski i te skoki narciarskie, którymi dziś żyjemy? Dałoby się? - zapytała pani redaktor.

- Gdyby nie było dachu, na pewno byłoby łatwiej wybudować skocznię i odbyć taki konkurs. Co jakiś czas wraca się do tego tematu, ale to bardzo trudny konstrukcyjnie temat. Wraca żużel, będzie lekka atletyka i piłka nożna. Stadion Śląski to wielofunkcyjny obiekt - przypomniał marszałek Saługa.

Kto wie? Może więc kiedyś w przyszłości zobaczymy skoczków na Stadionie Śląskim? Byłaby to na pewno bardzo niezwykła atrakcja. Nie tylko sportowa.

Fot. UMWŚ.