Ten plac w Katowicach ma dwie nazwy. Ludzie spoza Katowic najpierw są zdezorientowani, a potem wybuchają śmiechem.

Wszystko za sprawą decyzji wojewody śląskiego o tym, by pl. Szewczyka przemianować na pl. Marii i Lecha Kaczyńskich. Decyzja ta została podjęta po cichu, wbrew woli władz Katowic, bez konsultacji z mieszkańcami. Zdaniem IPN literat, pisarz i znawca śląskiej kultury Wilhelm Szewczyk był prosowieckim aparatczykiem, a jego imię i nazwisko symbolizuje miniony ustrój.

Jak poinformowała nas pani Iza, na dworcu PKP w Katowicach pojawiły się tablice kierujące podróżnych na pl. Marii i Lecha Kaczyńskich. Tymczasem na samym placu ciągle są tablice ze starą nazwą placu: pl. Wilhelma Szewczyka.

Gdzie więc jest ten plac Kaczyńskich? Nie wiadomo. Ale niektórzy nie wiedzą również, jak dojść na pl. Szewczyka. Pani Iza napisała do nas, że ktoś ją o to zapytał. Jakaś para umówiła się właśnie na pl. Szewczyka. Ona jest z Katowic, on przyjechał z innego miasta. I pytał o drogę. Gdy dowiedział się od naszej czytelniczki, że plac Szewczyka został placem Kaczyńskich, ale dalej jest placem Szewczyka, nie wytrzymał i parsknął śmiechem.

***
Wchodź bezpośrednio na
http://katowicedzis.pl/ 
Warto - znajdziesz więcej.