Dwa z produktów spożywczych mogą spowodować obrażenia wewnętrzne. Trzeci wywołuje biegunkę i nadmierne oddawanie moczu.

Lidl ostrzega przed trzema popularnymi produktami spożywczymi, sprzedawanymi w sklepach tej sieci.

Chodzi o dwa rodzaje krojonych pomidorów oraz o paprykę słodką. Wszystkie te produkty zostały już wycofane ze sprzedaży, ale wielu z nas może mieć je u siebie w domu.

Lidl Polska wycofuje produkt „Freshona” Krojone pomidory sort bazylia oraz „Italiamo” Krojone pomidory sort bazylia z datą minimalnej trwałości 31.12.2020 r. i numerem partii L327NDB 6A-31/12/2020 SI LB 224.

Powodem wycofania z obrotu jest możliwość wystąpienia w produkcie zanieczyszczenia w postaci plastikowego ciała obcego. Istnieje możliwość zranienia podczas konsumpcji.

Co ważne: produkt można zwrócić we wszystkich sklepach Lidl. Klient zwracający produkt otrzyma zwrot pieniędzy, dotyczy to także zwrotów bez okazania paragonu.

Z kolei w paprykach słodkich, sprzedawanych luzem, wykryto przekroczenia etefonu. Etefon to związek chemiczny, wchodzący w skład nawozów sztucznych.

Lidl przestrzega, że spożycie papryki „Papryka słodka, luz” o numerze partii L 28/07, sprzedawanej w sklepach sieci Lidl w dniach 17-21 lipca 2018 r., grozi przykrymi konsekwencjami: "częstsze oddawanie moczu, biegunka".

W tym ostatnim wypadku przy zwrocie należy okazać potwierdzenie zakupu. Jak pisaliśmy, krojone pomidory można zwrócić bez okazywania paragonu.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.