Fekalia pływały z dziećmi.

Na Bugli po raz kolejny wraz z dziećmi pływały odchody. Baseny dla najmłodszych zostały zanieczyszczone przez dzieci, których nie pilnowali rodzice.

Na Bugli może wypoczywać do 10 tys. osób naraz. Codziennie gości tam około 6 tys. osób. Wśród nich zdarzają się niestety również niechluje i brudasy. Wystarczy jedna taka rodzinka, a konsekwencje ponoszą wszyscy.

Wydawać się może, że w okolicach basenów dzieci wymagają szczególnej opieki. Nie wszyscy jednak są tego zdania. Dzieci na Bugli co prawda jeszcze nie toną, ale zdarza im się siusiać do wody, a także robić tam kupę.

Odchody pływające w tej części kąpieliska, która jest przeznaczona dla najmłodszych, zauważono pod koniec ubiegłego tygodnia. Tę część kąpieliska trzeba było zamknąć. Spuszczono wodę. Osuszone niecki dokładnie oczyszczono i zdezynfekowano.

To nie dzieje się po raz pierwszy. Obsługa kąpieliska jest jednak bezradna. Jutro sanepid zbada, czy nie ma resztek kału i czy kąpiel oraz zabawa w wodzie są bezpieczne. 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.