Dyskontowy gigant będzie jeszcze większy. Przygotowuje się do przejęcia 140 luksusowych delikatesów. Ich właściciele dogadywali się również z inną wielką siecią.

Biedronka przygotowuje się do przejęcia sklepów sieci Piotr i Paweł. Jak dowiedział się portal Money.pl rozmowy już trwają. Co ciekawe, przedstawiciele Biedronki mieli już spotkać się z franczyzobiorcami sieci Piotr i Paweł w całej Polsce. Podobno z samym Piotrem i Pawłem właściciel Biedronki już jest dogadany.

Sieć Piotr i Paweł działała na podobnych zasadach, co Żabka. Właściciel czy najemca lokalu dostaje znak firmowy i towar. W zamian musi wypełnić szereg rozmaitych warunków.

Money.pl swoją informację na ten temat zatytułował: "Tajemnicze rozmowy". Podaje też - powołując się na sklepikarzy - że rozmowy o przejęciu sklepów Piotr i Paweł były prowadzone także z Carrefourem, ale miały znacznie mniejszy zasięg.

To chyba nie są dobre wieści dla osób prowadzących niezależnie własne, rodzinne sklepiki.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. Artur Andrzej, Wikimedia.