Awaria wodociągu dostarczającego wodę do oczyszczalni Klimzowiec. Jej kierownictwo zapewnia, że awaria nie miała wpływu na pracę oczyszczalni i nie doszło do skażenia wypuszczanej przez zakład wody.

Przez ponad dwie godziny trwała walka z awarią wodociągu, do której doszło wczoraj o godz. 16.50. przy ul. Gałeczki. Wodociąg ten dostarcza wodę pitną do domów przy ulicach Chorzowa na granicy z Katowicami: Krętej, Średniej, Młyńskiej, Zapłocie. Ten sam wodociąg dostarcza również czystą wodę do oczyszczalni Klimzowiec.

Kierowcnictwo zakładu informuje:

"Awaria nie wpłynęła na procesy technologiczne mające miejsce na terenie oczyszczalni ścieków – brak zagrożenia (awaria dotyczyła wodociągu z wodą pitną, nie wodą technologiczną wykorzystywaną w procesach technologicznych w oczyszczalni)".

O godz. 19.10 awarię usunięto.

Przypomnijmy, że oczyszczalnia Klimzowiec jest jedną z największych w kraju. Obsługuje 200 ludzi. Położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie os. Tysiąclecie. Niestety, ze względu na woń towarzyszącą procesowi oczyszczania ściaków, bywa bardzo uciążliwa.


***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. Maciej Preś, Wikimedia.