Pierwszy Lidl w tej części Katowic. Miało go tu nie być, ale postanowili wyprzedzić konkurencję.

Tu miało go nie być. I nie było. Podczas gdy w innych częściach Katowic markety sieci Lidl i Biedronka powstawały jak grzyby po deszczu, w okolicach ul. Gliwickiej prawie ich ich nie ma. Jedna Biedronka jest przy ul. Opolskiej. Netto przy Żelaznej. Biedronka przy ul. Szewczenki.

I to by było wszystko, o ile któregoś ze sklepów nie przeoczyliśmy. Jak na tak spory fragment miasta - niewiele.

Nikt też nie spodziewał się, że jakiś market powstanie przy ul. Goeppert-Mayer, bo i po co? Większość mieszkańców tej okolicy miała bliżej do Biedronki przy ul. Opolskiej. A tymczasem w ekspresowym tempie powstał tu dyskont Lidla. Już prawie gotowy.

Nowy market znajduje się w bezpośredniej bliskości powstającego tu nowego dworca dla autobusów dalekobieżnych. Budynek stoi, a wokół niego prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe.

To pokazuje jak wielkie znaczenie mają inwestycje publiczne. Spełniają swój cel, a ponadto przyciągają inwestycje prywatne. I tak, przeprowadzony już dawno temu gruntowny remont ul. Gliwickiej i budowa ul. Goeppert-Mayer oraz budynku komedy straży miejskiej, przyczyniły się do powstania Punktu 44, kilku restauracji oraz wybudowania Netto. Zaś wspomniany Lidl na pewno nie powstałby, gdyby nie wcześniejsza decyzja o budowie centrum przesiadkowego.

Miasto się zmienia nie tylko tutaj. W innych dzielnicach trwa przecież budowa kolejnych centrów przesiadkowych, a także kilku pływalni. Ciekawe, jak one wpłyną na zmiany w najbliższym otoczeniu? By się o tym przekonać, będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.