Nie ma już Saturna w Silesia City Center.

Zniknął Saturn - hipermarket ze sprzętem agd i elektroniką, mieszczący się w zachodniej części kompleksu SCC. Na jego miejscu znajdziemy teraz Media Markt. Zmiana odbyła się błyskawicznie.

Jeszcze w ubiegły piątek na szyldach i witrynach widniały napisy "Saturn". Po weekendzie w ich miejscu znalazły się napisy "Media Markt". Zniknął charakterystyczny pomarańczowy wystrój sklepu. Zastąpiła go typowa dla tej drugiej sieci czerwień. Pracownicy włożyli też inne stroje, identyczne do tych, jakie noszą zatrudnieni w sklepie na 3 Stawach.

Jak się dowiedzieliśmy, katowicki Saturn jest pierwszym sklepem tej marki w Polsce, który przekształcił się w Media Markt. Pozostałe też czeka ta sama droga.

Zarówno Saturn, jak i Media Markt należą do tej samej grupy. Mimo to między obiema sieciami występowały rozliczne różnice.

W swpoim komunikacie prasowym MediaMarktSaturn Polska informuje:

"MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków. Zwiększenie liczby sklepów MediaMarkt ułatwi klientom dostęp do obsługi posprzedażowej, która obejmuje między innymi bogatą ofertę usług IT i serwisowych. Klienci, którzy zamówią produkty online z osobistym odbiorem w sklepie, będą mogli to zrobić w jednym z 85 marketów MediaMarkt".

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.