Lekarze uratowali oskalpowaną dziewczynkę! Do wypadku doszło wczoraj - dziecko śmigłowcem przetransportowano na Ligotę.

Wielki sukces lekarzy, którzy w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka przez 7 godzin operowali oskalpowane dziecko. Skomplikowana operacja zakończyła się sukcesem. Siedmioletniej dziewczynce replantowano zerwaną z czaszki skórę.

Do wypadku doszło wczoraj (wtorek, 3 lipca) po południu w miejscowości położonej pod Bielskiem-Białą. Dziewczynka znajdowała się na terenie warsztatu samochodowego. W pewnej chwili jej włosy wkręciły się w podnośnik hydrauliczny.

Zanim dorośli zareagowali na to, co się działo, urządzenie zerwało skórę z głowy dziecka. Po małą pacjentkę przyleciał śmigłowiec i przewiózł ją do GCZD na Ligocie. Tu dziecko przeszło nadzwyczaj skomplikowany zabieg zespolenia mikronaczyniowego i replantacji zerwanej skóry.

Operacja trwała aż 7 godzin. Prowadził ją zespół prof. Adama Maciejewskiego i dr. hab. Łukasza Krakowczyka z Centrum Onkologii w Gliwicach. Dziewczynka przebywa obecnie na Oddziale Intensywnej Opieki Terapii GCZD. Jej stan lekarze oceniają jako stabilny.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Pixabay.