Strasznie nam miło, gdy możemy podawać wiadomości tak bardzo naładowane pozytywną energią. Grupa chorych na cukrzycę dzieci z Katowic wyjechała na wakacje do Holandii.

Na wakacje do holenderskiej miejscowości Borculo wyjechało 21 dzieci. Wszystkie są podopiecznymi Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. W ojczyźnie tulipanów spędzą dwa tygodnie. Ten wyjazd oznacza dla nich wypoczynek, zwiedzanie, lecz również ma być wielką lekcją samodzielności.

- Większość po raz pierwszy wyjedzie na tak długo bez rodziców. Na obozie będą same dbać o siebie i o swoje zdrowie – mierzyć cukier, podawać insulinę. Wszystko oczywiście pod bacznym okiem naszego personelu medycznego i przy wsparciu całej grupy – podkreśla prof. Przemysława Jarosz-Chobot, kierownik Kliniki Diabetologii Dziecięcej w GCZD.

Dzieci mają od 9 do 12 lat. Towarzyszą im lekarze i diabetolodzy. Na wyjeździe dzieci nauczą się samokontroli, obsługi sprzętu diabetologicznego, czy komponowania właściwej diety.

Wyjazd był możliwy dzięki zaproszeniu holenderskiej organizacji Pax Kinderhulp i wsparciu Polskiego Związku Katolicko-Społecznego.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Źródło i fot.: GCZD.