Czy władze Metropolii Katowickiej chcą podzielić Park Śląski na kilka rożnych obiektów? Kilka zarządów i kilku prezesów - to byłoby chore.

Jaka będzie przyszłość największego parku w Polsce i w Europie? My kibicujemy w tej sprawie prezydentowi Katowic, który chce, by nasze miasto w całości przejęło Park Śląski i uratowało go. Koszt utrzymania PŚ to około 20 mln. zł, więc z pewnością jest do udźwignięcia przez Katowice.

Obecnie PŚ stanowi własność samorządu wojewódzkiego. Marszałek Śląski zaapelował do miast Metropolii Katowickiej, by przejęły współodpowiedzialność za ten obszar. To naszym zdaniem byłoby złym rozwiązaniem - gospodarz powinien być jeden.

Marszałek śląski nie wyklucza również przekazania PŚ Metropolii Katowickiej (GZM). Metropolia nie wyklucza przejęcia odpowiedzialności za park. Na razie wypowiedzi władz metropolii na ten temat są bardzo ostrożne.

Dziś w serwisie o godz. 8.00 Antyradio podało, że Metropolia Katowicka rozważa podział PŚ na kilka różnych części. Kilka różnych parków zamiast jednego. Kilku prezesów i kilka zarządów. Oraz zero odpowiedzialności za całość.

Tą drogą lepiej nie idźmy.

Na zdjęciu ruiny kąpieliska "Fala". Fot. Ratujmy Park Śląski. 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.