Protest przeciwko zaostrzeniu przepisów ustawy antyaborcyjnej.

O godz. 16.00 na katowickim rynku pojawią się matki niepełnosprawnych dzieci. Będą rozmawiały o ich losie. To w kontekście proponowanego zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. O godz. 17.00 rozpocząć się ma manifestacja.

Jutro w Sejmie posłowie zdecydują czy projekt zaostrzający zakaz usuwania ciąży będzie głosowany. Dziś kobieta może usunąć ciążę tylko wówczas, gdy jest ona wynikiem gwałtu, gdy poród zagrażać może życiu kobiety, lub gdy badania prenatalne wykażą ciężkie i nieodwracalne wady płodu.

W praktyce i te trzy wyjątki często nie są brane pod uwagę i kobiety muszą rodzić. Głośna była sprawa dziewczynki, która została zgwałcona, a mimo to kolejni lekarze odmawiali wykonania zabiegu, powołując się na "klauzulę sumienia". I inna głośna sprawa, gdzie profesor z Warszawy - również z pobudek ideologicznych - dopuścił do urodzenia się potwornie zniekształconego dziecka. Dziecko było niezdolne do samodzielnego życia i wkrótce po urodzeniu zmarło. Przedtem potwornie cierpiało.

Projekt "Zatrzymać aborcję" przewiduje zniesienie możliwości usunięcia ciąży ze względu na ciężkie i trwałe uszkodzenie płodu. Polskie prawo pod tym względem już dziś jest jednym z najsurowszych w Europie, a będzie jeszcze surowsze.

Biskupi apelują o poparcie dla projektu. Podpisało się pod nim ponad 800 tys. osób.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację iinnym. Dziękujemy.