Sezon grzewczy zakończony, mamy lato, a czad dalej zabija. Tym razem jego ofiarą padła 20-letnia tyszanka. Zatruła się w podobnej sytuacji, co 26-letni geniusz matematyczny z Katowic (na zdjęciu).

Niektóre mieszkania nawet w lecie potrafią być niebezpieczne. Te, gdzie w łazienkach zainstalowane są piecyki gazowe.

Młoda kobieta zasłabła w trakcie kąpieli. Straciła przytomność. Rodzina wezwała pogotowie. Mimo reanimacji kobiety nie dało się uratować.

Do tej tragedii doszło w czwartek około południa w budynku przy ul. Ejsmonda w Tychach. Na miejsce wezwano strażaków. Ci wykonali pomiary tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe potwierdziły obecność czadu w łazience. Na miejsce wezwano również pogotowie gazowe.

Czad jest często nazywany "cichym zabójcą". Bezwonny i bezbarwny powoduje najpierw osłabienie, następnie zabija. Nawet, gdy jego ofiary udaje się odratować, może spowodować tak poważne zmiany w mózgu, że człowiek pozostaje kaleką do końca życia.

Głośny był przypadek 26-letniego geniusza matematycznego z Katowic. Michał Włodarski również zatruł się czadem podczas kąpieli. Gdy ratownicy medyczni rozpoczęli jego reanimację, był w stanie krytycznym. Przez wiele miesięcy pozostawał w śpiączce. Na szczęście wybudził się - w styczniu 2018 r., dokładnie rok po wypadku. Trwa jego rehabilitacja.

Postępy w rehabilitacji Michała można śledzić na stronie "Młody! Obudź się! - pomoc na rehabilitację dla Michała":
https://www.facebook.com/groups/budzimymichala/ 

Ostatni wpis jest bardzo optymistyczny. 22 czerwca Alicja Włodarska napisała:

"Dzisiejszy dzień to kolejny przełom. Pierwszy raz od wypadku Michał swobodnie leżał na brzuchu. Niesamowite jest to, że w końcu będzie można rozluźnić mu plecy bo na pewno mięśnie są jak jedna wielka skała. Przy Michale rehabilitant Marcin, który zaraża swoją pozytywną energią i motywuje do dalszych działań".

Na zdjęciu Michał podczas rehabilitacji. Publikacja za zgodą rodziny.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.