Koniec z mandatami za brak dowodu rejestracyjnego i druku polisy OC w samochodzie. I to już wkrótce.

To był jeden z wielu absurdów funkcjonujących w naszym kraju. W sytuacji, gdy dzięki systemom cyfrowym policyjny patrol może to sprawdzić w ciągu trzech minut, kierowcy karani byli mandatami za brak dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Mieli je aktualne, lecz zapomnieli włożyć do portfela - musieli zapłacić karę.

Przepis nakazujący posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy OC był o tyle dotkliwy i nieżyciowy, że z jednego i tego samego samochodu często korzysta kilka osób. Tak jest nie tylko w wielu rodzinach, lecz również w przypadku samochodów służbowych.

Dziś Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło rezygnację z nieżyciowej regulacji. Po raz pierwszy bez obaw będziemy mogli w domu pozostawić dowód rejestracyjny i potwierdzenie wykupienia policy OC 1 października.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. Pixabay.