Pracownicy Muzeum Historii Katowic wystąpili w czarnych, żałobnych strojach. Strajk coraz bliżej.

W piątek 22 czerwca w MHK odbywał się wernisaż wystawy poświęconej słynnemu Nikiforowi - malarzowi prymitywiście. W tym dniu odbyła się również uroczystość odznaczenia dwojga pracowników muzeum odznakami honorowymi "Zasłużony dla Kultury Polskiej", nadawanymi przez ministra kultury.

Pracownicy MHK na ten dzień założyli czarne ubrania. Wywiesili też transparent przypominający o ich proteście. Domagają się podwyżek płac. Katowicki magistrat stoi na stanowisku, że obowiązuje porozumienie, przewidujące podwyżki co dwa lata. O tym pisaliśmy, więc tutaj zamieszczamy link do tekstów ze szczegółami sporu.

Spór zbiorowy w MHK trwa. Wkrótce rozpoczną się mediacje. W razie niezadowalających efektów rozmów muzealnicy rozważają strajk.

Będzie strajk?

http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/1321-bedzie-strajk 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. Organizacja Zakładowa NSZZ "Solidarność" MHK.