Tylko w ciągu jednego miesiąca aż 27 lotów odwołanych z Pyrzowic. Linie lotnicze oficjalnie podają inne przyczyny odwoływania lotów niż awarie.

Informację o tej niesłychanej sytuacji podała jedna z lokalnych gazet, niestety nie powołując się na źródło. Jednak informacja z pewnością jest prawdziwa - w tekście wypowiada się m.in. rzecznik prasowy PLL LOT. I tłumaczy dlaczego samoloty nie poleciały.

Tylko w ciągu jednego miesiąca - maja - LOT odwołał aż 27 lotów do Warszawy. Wśród samolotów, które je obsługują jest m.in. bombardier dash q400. Samolot ten cieszy się opinią bardzo awaryjnego. Na Facebooku jest nawet jego "fanpage": "Typowy dash". A dlatego użyliśmy cudzysłowu, gdyż ludzie niemiłosiernie kpią tam z kolejnych usterek i awaryjnych lądowań maszyny.

Tymczasem rzecznik PLL LOT jako oficjalne przyczyny masowego odwoływania lotów podaje: "napiętą siatkę w sezonie letnim", "problemy lotniska Chopina w Warszawie, które sięgnęło granic swojej przepustowości", "strajki kontrolerów ruchu lotniczego na zachodzie Europy".

Być może samoloty PLL LOT nie psuły się w maju. Na pewno jednak doszło do mrożącej krew w żyłach sytuacji, właśnie z udziałem samolotu spółki Eurolot (właścicielem jest PLL LOT) w styczniu tego roku. Samolot najpierw został uszkodzony w Pyrzowicach, następnie źle go naprawiono, aż wreszcie doszło do lądowania bez wysuniętego przedniego koła. 60 pasażerów samolotu życie zawdzięcza wirtuozerii pilotów.

O tym groźnym zdarzeniu pisaliśmy w tekstach, do których linki poniżej.

Śmierć zajrzała im w oczy
http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/405-smierc-zajrzala-im-w-oczy 

Jak go naprawili?
http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/414-jak-go-naprawili 

Igrano ludzkim życiem?
http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/593-igrano-ludzkim-zyciem 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. Bombardier Dash 8-Q400 Fanpage, WL.