Kto podróżował po Ameryce Południowej, Azji lub Afryce, ten z pewnością ma w pamięci pełne zapachów i barw, gwarne targowiska, na których znaleźć można wszystko, począwszy od przypraw, a skończywszy na meblach. Ten kto nie miał okazji zobaczyć takiego bazaru na żywo, nie musi wyjeżdżać z Katowic! Od niedawna klimat kolorowego, egzotycznego targowiska można poczuć w centrum naszego miasta.

Na Placu Miarki 2, na parterze jednej z kamienic rozgościł się sklep nieco magiczny – EtnoBazar Showroom. Gdy przekroczymy jego próg, zaskoczy nas oryginalność tego miejsca, uderzy feeria barw i odniesiemy wrażenie, jakbyśmy odbywali właśnie, podróż do najdalszych zakątków Świata. Znajdziemy tu: kosmetyki, kadzidła, meble, dekoracje, odzież i dodatki. Niespotykany, jak na katowickie sklepy, jest tu wybór orientalnej żywności: sosy, pasty, przyprawy, ryże, kasze i makarony do azjatyckich dań. Poza japońskimi wasabi czy matchą lub koreańskim kimchi, możemy zaopatrzyć się tu również w zdrową żywność: wiele rodzajów zbóż, nasion, orzechów. Chyba żaden sklep w okolicy nie może poszczycić się też tak dużą różnorodnością yerba mate i wietnamskiej kawy. Znajdziemy tu również wszystkie niezbędne składniki na sushi.

Jest rękodzieło z całego świata. Na Panie czekają kolorowe, indyjskie szarawary, indonezyjskie torebki, ręcznie wykonane łapacze snów i bransoletki indyjskie. Koneserzy sztuki afrykańskiej, również znajdą tu coś dla siebie. Nikt na Śląsku nie ma do zaoferowania tak dużej kolekcji masek i rzeźb pochodzących z Kongo, jak EtnoBazar Showroom. Jest tu też ogromny wybór kosmetyków naturalnych: olejki eteryczne, perfumy arabskie, marokańskie i syryjskie mydła, są kosmetyki rosyjskie i wiele innych! W sumie znajdziemy tu ponad 1500 różnych produktów z niemal wszystkich kontynentów. Skąd wziął się pomysł na orientalny sklep w Katowicach? Zapytaliśmy pomysłodawców i założycieli sklepu.

Podróżując po najodleglejszych częściach globu, przywoziliśmy do domu niepowtarzalne pamiątki z każdego miejsca, jakie odwiedzaliśmy – mówią właściciele – przedmioty nabyte podczas wojaży, zdobiły nasze domy, cieszyły oczy naszych przyjaciół. Wreszcie pojawiły się prośby o to, by przywieźć więcej tego typu pamiątek z kolejnych wypraw. Efektem pasji podróżowania i dzielenia się nią z innymi są: online – serwis EtnoBazar.pl i stacjonarnie – powstały 3 lata temu EtnoBazar Showroom w Gliwicach i kolejny otwarty właśnie w Katowicach przy Placu Miarki 2. Dlaczego na drugą lokalizację wybraliście Katowice? Miasto zmienia ostatnio swoje oblicze. Przypomina coraz bardziej multikulturowe aglomeracje europejskie, a życie kulturalne w mieście kwitnie.

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić czytelników w niedaleką podróż, przez katowickie ulice, na prawdziwie orientalne zakupy na Plac Miarki 2, do EtnoBazar Showroom, gdzie znajdziemy „cały Świat w jednym miejscu”.

EtnoBazar Showroom, Plac Miarki 2, Katowice | Asortyment EtnoBazar Showroom jest też dostępny online na stronie EtnoSwiat.pl

http://facebook.com/EtnoBazarShowroomKatowice 

Poniżej kilka zdjęć cudów, jakie tutaj znajdziecie.