Samolot z pasażerami zaraz po starcie ponownie lądował przymusowo w Pyrzowicach. Nad Tarnowskimi Górami uderzył w jakąś przeszkodę.

Chodziło o samolot, który miał odlecieć z naszego lotniska do Kutaisi w Gruzji. Maszyna była w trakcie wznoszenia się. Na wysokości 1 km nad ziemią w coś uderzyła.

Przypuszcza się, że samolot pasażerski zderzył się z ptakiem. Było to nad Tarnowskimi Górami. I choć urządzenia pokładowe nie sygnalizowały awarii, piloci na wszelki wypadek zadecydowali, że zawracają w kierunku lotniska, by ekipa serwisowa sprawdziła, czy nie doszło do uszkodzenia jakichś elementów samolotu.

Początkowo pasażerów poinformowano, że do Gruzji odlecą inną maszyną. Samolot jednak pozytywnie przeszedł przegląd. Otrzymał zezwolenie na lot.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. Wikimedia.