Mundial na katowickim rynku! Strefa Kibica ma być naprawdę "wypasiona".

W czasie trwania piłkarskich mistrzostw świata na katowickim rynku działać ma Strefa Kibica, w której będzie można zobaczyć wszystkie mecze tegorocznego mundialu.

Pomieści ona do 1000 osób, a dla 400 osób zostaną przygotowane miejsca siedzące. Wokół strefy działać mają punkty gastronomiczne. Całość będzie objęta całodobową ochroną.

Ławki, stoły oraz duży telebim ustawiony w cieniu Skarbka staną się miejscem piłkarskich emocji między 14 czerwca, a 15 lipca, kiedy po finałowym meczu poznamy nowego mistrza świata.

Otwarcie mistrzostw zaplanowane jest na 14 czerwca. Gospodarze, reprezentacja Rosji, podejmą w Moskwie Arabię Saudyjską. Polacy grają w grupie H - kolejno we wtorek 19 czerwca o godz. 17.00 w Moskwie z Senegalem, 24 czerwca o godz. 20.00 w Kazaniu z Kolumbią i 29 czerwca o godz. 16.00 w Wołgogradzie z Japonią. W przypadku wyjścia z fazy grupowej mecze reprezentacji czekają nas w zależności od zdobytego miejsca 2 lub 3 lipca. Co będzie potem – pozostaje trzymać kciuki za biało-czerwonych.

Koszt Strefy Kibica to 115 tys. zł.

Na zdjęciu: Kibice podczas meczu Polska - Korea Południowa na Stadionie Śląskim. Atmosfera była fantastyczna. Wierzymy, że i tym razem będzie tak samo, a nasi dadzą radę. Fot, Magda Bachir.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.