Ten dzień ma być wyjątkowo upalny. I z niespodziankami!

IMGW wydał komunikat. Obowiązuje od godz. 10.00.

"Dzisiaj burze wystąpią w południowej części kraju. Rozwój burz rozpocznie się w obszarach górskich w godzinach około południowych. Burze przemieszczać będą się na ogół z zachodu na wschód. Głównym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu do 30-40 mm. Możliwy jest opad gradu do 2 cm, oraz porywy wiatru do 70 km/h".

Grad raczej nas ominie. Przewiduje się, że w Katowicach wystąpić mogą burze z deszczem. Jeśli dotrą do Katowic, nastąpi to nie wcześniej niż po południu. Miejmy jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie. A do czego dojdzie na pewno?

Na pewno będzie gorąco. Ten dzień ma być upalny. Według prognoz temperatura ma sięgnąć 29 °C. To oznacza, że w pełnym słońcu będzie jeszcze goręcej. Pamiętajmy więc o tym, by mieć przy sobie wodę.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.