Metropolia nie chce ŚKUP. Władze Metropolii przyznają: Karta ŚKUP to porażka i tragedia. I zapowiadają rewolucyjne zmiany.

Karta ŚKUP w obecnej formie ma trafić do kosza. Na jej miejsce powstanie ŚKUP2. Podstawowe założenie - ma być przyjazna mieszkańcom.

O tym, dlaczego karta ŚKUP jest jednym wielkim bublem, pisaliśmy już wielokrotnie. Każdy, kto regularnie korzysta z komunikacji miejskiej, może wymienić wady Śląskiej Karty Usług Publicznych. Na naszej stronie jest pasek wyszukiwarki. Wystarczy tam wpisać "ŚKUP", a pojawi się szereg tekstów poświęconych temu bardzo kosztownemu i kompletnie nieudanemu projektowi.

Metropolia powołuje zespół składający się z przedstawicieli GZM, KZK GOP, MZK Tychy oraz MZKP w Tarnowskich Górach. Ma on opracować założenia, wedle których zostanie opracowany projekt ŚKUP2. Po głębokich modyfikacjach system ma być bardziej otwarty i funkcjonalny, umożliwiać pełną kontrolę nad wykupionymi usługami i różnorodne formy płatności. Powinien też ułatwiać, a nie utrudniać życie pasażerom. To podstawowy cel.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

O planowanych zmianach poinformował Grzegorz Kwitek z zarządu Metropolii Katowickiej na łamach jednej z lokalnych gazet.