Kolejny groźny wypadek w Wodnym Parku Tychy. Tymczasem nadzór budowlany nie otrzymał żadnego zgłoszenia. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego z Tychów o wypadkach dowiedział się od nas.

O sprawie informuje grupa facebookowa TerazTychy.pl:

"W dniu dzisiejszym na naszą skrzynkę otrzymaliśmy zgłoszenie kolejnego wypadku w Wodnym Parku Tychy. Tym razem mężczyźnie w średnim wieku założono 8 szwów na przedramieniu ręki. To już kolejny wypadek w aquaparku, tym razem na zjeżdżalni.

Pytamy zatem Wodny Park Tychy, co jest powodem notorycznych wypadków i jakie działania podjęto lub planuje się podjąć, aby je wyeliminować?"

O sprawie informowaliśmy również my. Link do tekstu poniżej. Aby sprawdzić, czy nadzór budowlany sprawdził konstrukcję najbardziej niebezpiecznej zjeżdżalni, skontaktowaliśmy się z powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego w Tychach. Okazało się, że nadzór budowlany nie został powiadomiony o wypadkach, do których dochodzi na terenie WPT. Inspektor nadzoru budowlanego wie o nich jedynie z doniesień prasowych. Nasz telefon był pierwszym w tej sprawie.

Przepisy nie nakładają na zarządcach obiektów takich obowiązków, jak zgłaszanie wypadków, mogących być wynikiem np. błędów konstrukcyjnych obiektów. Toteż wszystko jest chyba zgodne z literą prawa. Niemniej, od wcześniejszych wypadków minęło trochę czasu, a zagrożenia nie wyeliminowano.

Nie zniechęcamy do wizyty w WPT. Natomiast, wybierając się tam, radzimy na siebie uważać. Co doradzamy nie tylko gościom WPT, lecz wszystkim korzystającym z ekstremalnych atrakcji, bądź wypoczywających nad wodą. Nie tylko w aquaparku.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Wypadki w tyskim aquaparku
http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/1106-wypadki-w-tyskim-aquaparku 

Zdjęcie: Czytelnik TerazTychy.pl.