Ważne i mniej ważne. Krótko i konkretnie. Czytaj: Groźny wypadek - bo kierowca zasnął. / Koncertowy Dzień Mamy - wspaniałe dźwięki baroku. / Interaktywne lustro, wirtualna przymierzalnia i ponad 11 tys. uczestników ostatniego Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

***

Rozpoczęło się śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj rano na ul. Chorzowskiej. 21-letni kierowca samochodu marki Renault Master, najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. Samochód najpierw uderzył w latarnię, a następnie w drzewo. Młody kierowca oraz towarzyszący mu pasażer trafili do szpitala.

***

Grzech się nie wybrać. Wspaniały koncert (uwaga - wstęp za darmo) w niedzielę w Muzeum Historii Katowic przy ul. Szafranka. Początek o godz. 15.00. Wystąpi Cornu Copiae. Usłyszymy najwspanialsze utwory baroku zagrane na instrumentach historycznych: skrzypce, flet prosty, viola da gamba, teorba, lutnia.
Szczegóły:
https://www.facebook.com/events/176029166448941/ 

***

Ponad 150 sesji tematycznych, 900 prelegentów i rekordowa frekwencja wśród gości – 11,5 tys. uczestników. 10. jubileuszowy Europejski Kongres Gospodarczy za nami. A na nim m.in. niezwykłe pomysły na biznes: interaktywne lustra i wirtualne przymierzalne, nowe zastosowanie nanotechnologii w powłokach malarskich, przenośne laboratorium medyczne w chipie, laserowy monitoring konstrukcji dachu, monitoring półek sklepowych w czasie rzeczywistym, przetwarzanie odpadów z tworzyw sztucznych na rafinowany olej napędowy i frakcje benzyny.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do utworzonej przez nas grupy - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. Śląska Policja.